Lietuvos bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu

Sukurta 2023.07.05 / Atnaujinta 2023.10.03 13:45

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija parengė Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategines gaires „Už saugesnę, atsparesnę ir ekonominį augimą užtikrinančią ateitį“. Strategija parengta, įgyvendinant Vyriausybės siekį sustiprinti Lietuvos tarptautinę padėtį, jos politinius ir diplomatinius santykius su bendramintėmis partnerėmis Rytų Azijos regione, įtvirtinti Lietuvos piliečių saugumą ir gerovę bei atverti Lietuvos eksportuotojams naujų galimybių pažangiausiose pasaulio rinkose. Strategija siekiama išlaikyti impulsą bendram ilgalaikiam LR institucijų veikimui Regione. Esminis Lietuvos veikimo Indijos ir Ramiojo vandenynų regione interesas – taisyklėmis grindžiamos pasaulio tvarkos stiprinimas.

LIETUVOS INDIJOS IR RAMIOJO VANDENYNŲ REGIONO STRATEGINĖS GAIRĖS – UŽ SAUGESNĘ, ATSPARESNĘ IR EKONOMINĮ AUGIMĄ UŽTIKRINANČIĄ ATEITĮ

Tarpinstitucinei darbo grupei pavesta iki š. m. gruodžio 1 d. parengti Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strateginių gairių įgyvendinimo veiksmų planą 2024 m.

Indijos ir Ramiojo vandenynų regione veikia 7 Lietuvos diplomatinės ir prekybos atstovybės – ambasados Australijoje, Indijoje, Japonijoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre bei prekybos atstovybė Taivane. Regione Lietuvą garsina ir 24 garbės konsulai.

Lietuva ir Japonija aktyviai bendradarbiauja pagal strateginės partnerystės veiksmų planą (priedas lietuvių kalba ir anglų kalba).

Vyksta Lietuvos ir JAV strateginis dialogas Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono klausimais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
G Landsbergis Raisina Dialogue konferencijoje (1).jpeg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vasario 22 dieną dalyvavo „Raisina Dialogue“ konferencijos diskusijoje apie tvarų rizikos mažinimą ir naują Šiaurės-Pietų partnerystę.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
G Landsbergis su Nepalo UR ministru (2).jpeg

Vasario 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis saugumo konferencijos „Raisina Dialogue“ paraštėse susitiko su kolega Nepalo ministru Narayan Prakash Saud.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
raisina.png

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis vyksta į Naująjį Delį dalyvauti vasario 21–23 dienomis rengiamoje aukšto lygio saugumo konferencijoje „Raisina Dialogue“.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
Ministras ES Indijos Ramiojo vandnynų regiono forume (7).jpg

Vasario 1-2 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvauja Briuselyje vykstančiame Europos Sąjungos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono užsienio reikalų ministrų forume. Ministras diskusijoje apie geopolitinius ir saugumo iššūkius Indijos ir Ramiojo vandenynų regione teigė, kad, siekdami sumažinti strateginę priklausomybę ir ištaisyti prekybos disbalansą, neturime kito pasirinkimo, kaip tik skatinti tiekimo grandinių diversifikaciją ir didinti ekonominį atsparumą.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla »

Šiandien ministras Gabrielius Landsbergis dalyvauja Briuselyje vykstančiame Europos Sąjungos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono ministrų forume. Kviečiame stebėti Lietuvos diplomatijos vadovo pasisakymą  Europos Sąjungos ir Pietryčių Azijos šalių asociacijos ASEAN užsienio reikalų ministrų susitikime.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla »
2024 01 31 anonsinis.png

Vasario 1-2 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Briuselyje vyksiančiame Europos Sąjungos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono užsienio reikalų ministrų forume. Ministras pasisakys diskusijoje apie geopolitinius ir saugumo iššūkius Indijos ir Ramiojo vandenynų regione. Susitikimo paraštėse numatyti ministro susitikimai su kolegomis iš Filipinų, Malaizijos, Bangladešo ir Australijos.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »