Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus „Bukarešto devintuko“ užsienio reikalų ministrų susitikime Taline

Sukurta 2021.10.26 / Atnaujinta 2021.10.26 16:49
    Ministras G. Landsbergis dalyvaus „Bukarešto devintuko“ užsienio reikalų ministrų susitikime Taline

    Spalio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus „Bukarešto devintuko“ (B9) platformos užsienio reikalų ministrų susitikime Taline, Estijoje. Susitikimas skirtas pasiruošti lapkričio 30 - gruodžio 1 dienomis vyksiančiam NATO užsienio reikalų ministrų susitikimui bei aptarti siektinus rezultatus.

    Susitikime bus svarstomos saugumo situacijos Europoje tendencijos, pagrindiniai iššūkiai ir grėsmės NATO rytinio flango regione, NATO2030 darbotvarkės įgyvendinimas ir NATO strateginės koncepcijos atnaujinimas.

    Vizito Taline metu ministras G. Landsbergis susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriaus pavaduotoja Europos ir Eurazijos reikalams Karen Donfried. Susitikime bus aptartas atgrasymo Baltijos regione stiprinimas, grėsmės, susijusios su Rusija ir Baltarusija, Kinijos keliami iššūkiai, o taip pat kiti dvišalio ekonominio bendradarbiavimo bei saugumo klausimai.

    „Bukarešto devintuko“ iniciatyva yra devynių  šalių politinio bendradarbiavimo platforma, skirta stiprinti euroatlantinį saugumą tarp Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos. Formatas inicijuotas 2015 metų lapkritį Bukarešte vykusiame vadovų susitikime. Į B9 susitikimus kviečiami dalyvauti ir aukšti JAV atstovai.