Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva prisideda prie tarptautinės bendruomenės humanitarinių pastangų padėti labiausiai nuskriaustiems

Sukurta 2021.10.26 / Atnaujinta 2021.10.27 09:12
  Lietuva prisideda prie tarptautinės bendruomenės humanitarinių pastangų padėti labiausiai nuskriaustiems

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė skirti humanitarinę pagalbą Ukrainai, Afganistano žmonėms ir Venesuelos pabėgėliams, atsižvelgdama į prastėjančią humanitarinę ir politinę situaciją šalyse. Parama bus teikiama per Tarptautinį Raudonojo Kryžiaus komitetą ir Tarptautinę Migracijos Organizaciją.

  Lietuva skirs 100 tūkst. eurų Ukrainai, 100 tūkst. eurų Afganistano žmonėms ir 50 tūkst. eurų Venesuelos pabėgėlių poreikiams Lotynų Amerikoje.

  Nuo 2014 metų Rusijos pradėtos vykdyti hibridinės agresijos pradžios rytų Ukrainoje buvo perkelta 1,5 mln. asmenų, daugiau nei 3,1 mln. Ukrainos žmonių gyvena vyriausybės pajėgų nekontroliuojamose teritorijose šalies rytuose.

  Humanitarinė padėtis Afganistane yra viena blogiausių pasaulyje ir išlieka kritiška. Situaciją šalyje apsunkina ilgalaikiai ginkluoti konfliktai ir politinis nestabilumas, taip pat stichinės nelaimės ir klimato kaita, maisto trūkumas, skurdas, COVID-19 (koronaviruso) pandemija.

  Drastiškai blogėjant politinei, ekonominei, žmogaus teisių  ir humanitarinei situacijai Venesueloje, nuo 2015 metų šalį paliko daugiau nei 5,4 milijonai gyventojų. Pabėgėlių ir migrantų srautas, COVID-19 pandemija, turi poveikį priimančių Lotynų Amerikos šalių politinei, ekonominei  ir socialinei raidai.

  Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas ir Tarptautinė migracijos organizacija minimose šalyse teikia humanitarinę pagalbą, būtiną medicininę pagalbą ir padeda atkurti svarbią infrastruktūrą paveiktose bendruomenėse.

  Humanitarinė paramos skyrimas yra Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos dalis, kuri remiasi šūkiu „Pasaulio problemos neturi sienų. Tik prisidėdami prie jų sprendimo sukursime geresnį ir saugesnį pasaulį mums visiems.“