Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ekonominės diplomatijos taryboje aptarta ekonominių ryšių plėtra Indijos-Ramiojo vandenyno regione

Sukurta 2021.11.23 / Atnaujinta 2021.11.24 08:31
   Ekonominės diplomatijos taryboje aptarta ekonominių ryšių plėtra Indijos-Ramiojo vandenyno regione
   Ekonominės diplomatijos taryboje aptarta ekonominių ryšių plėtra Indijos-Ramiojo vandenyno regione

   Lapkričio 22 dieną vyko Ekonominės diplomatijos tarybos darbo grupės (EDT) posėdis, kuriame buvo pristatytos ekonominių ryšių su Taivanu bei bendradarbiavimo su Indijos-Ramiojo vandenyno regiono valstybėmis galimybės.

   Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas posėdyje akcentavo Indijos-Ramiojo vandenyno regiono svarbą pasaulio ekonomikai. „Indijos – Ramiojo vandenynų regione gyvena 64% pasaulio gyventojų, sukuriama 62% pasaulio BVP, juo plukdoma 50% jūrų krovinių. Regiono geopolitinė reikšmė ir ekonominės plėtros perspektyva tik augs ir stiprės“, - pabrėžė viceministras E. Meilūnas.

   Posėdžio metu buvo apžvelgti pirmojo Taivano-Lietuvos verslo forumo, vykusio spalio 27-28 dienomis, rezultatai ir aptarti tolesni darbai. Verslo forumo metu pasirašyti šeši bendradarbiavimo susitarimai švietimo ir mokslo, puslaidininkių, lazerių, kosmoso technologijų, biotechnologijų ir tarpusavio prekybos skatinime, įvyko daugiau kaip 220 verslo susitikimų.

   Išsikeltiems tikslams pasiekti yra plečiamas Lietuvos atstovybių regione tinklas. 2020 metais įsteigta ambasada Australijoje, šiais metais - ambasada Pietų Korėjoje, o 2022 metais – prekybos atstovybė Taivane bei ambasada Singapūre, kuri taip pat bus akredituota Indonezijoje, Malaizijoje, Tailande ir Vietname.

   Posėdyje taip pat dalyvavo Lietuvos diplomatinių atstovybių, Seimo tarpparlamentinių ryšių su regiono valstybėmis grupių atstovai.

   Nuo 2013 metų veikiančios EDT darbo grupės veikloje dalyvauja užsienio reikalų, ekonomikos ir inovacijų, žemės ūkio, susisiekimo bei švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, Vyriausybės kanceliarijos atstovai bei 12 asocijuotų verslo organizacijų  ir asociacijos „Globalios Lietuvos Lyderiai“ vadovai. EDT teikia Vyriausybei pasiūlymus ekonominės diplomatijos srityje dėl Lietuvos ekonominės užsienio politikos strateginių ir prioritetinių krypčių bei dėl atstovavimo Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje sistemos tobulinimo.