Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC04396.JPG

Gegužės 8 d. Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 75-ųjų metinių proga Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Kaliningrade diplomatai pagerbė karo aukas. Lietuvos diplomatai padėjo gėles ‎prie karinio memorialo “1200 gvardiečių”, skirto atminti karius žuvusius Kionigsbergo šturmo metu 1945 m. ir tylos minute pagerbė žuvusiųjų – civilių ir karių, atidavusių gyvybes kovoje su nacizmu, atminimą.

 

2020 m.balandžio 8 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pratęsė karantino režimą Lietuvoje iki 2020 m. gegužės 11 d. 24:00 val., buvo priimti tam tikri pakeitimai, dėl Lietuvos Respublikos piliečių grįžimo ir užsienio piliečių atvykimo galimybių į Lietuvos Respubliką.

Informuojame, kad piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą registracija atstovybėse baigiama 2020 m. kovo 17 d. 18:00 val. Lietuvos laiku.

Jei esate užsienio valstybėje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės į buvimo šalies atstovybę elektroniniu paštu. Elektroninio pašto adresą rasite čia

Nuo 2020 m. kovo 16 d. Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Kaliningrade teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams. Prieš atvykstant į Generalinį konsulatą prašome su mumis susisiekti tel.:  + 7 4012 95 76 88.

Nuo 2020 m. kovo 16 d. trečiųjų šalių piliečiai (įskaitant Rusijos Federacijos piliečius) Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Kaliningrade nepriimami: vizų išdavimo klausimais (išskyrus), prašymų išduoti supaprastinto tranzito ir supaprastinto tranzito geležinkeliu dokumentus klausimais, LR pilietybės, leidimų gyventi išdavimo klausimais. Taip pat nepriimami ir Vizų centrui teikiami prašymai išduoti Šengeno vizas.

Konsulinis priėmimas dėl konsulinių paslaugų teikimo bus atnaujintas po atskiro pranešimo. Sekite informaciją.

89848155_823620014807455_2656078977814233088_n.jpg

Vykdoma piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą, registracija.

- Registracija yra skirta keliaujantiems piliečiams, kurie yra šalyje laikinai, neturi gyvenamojo ploto ir negali išskristi (nebėra jokių skrydžių, ar kitų galimybių parvykti į nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje). Registruojama bus iki kovo 17 dienos (antradienio) 18 valandos Lietuvos laiku.

- Lietuvos piliečiai prašomi nedelsiant susisiekti su jų buvimo šaliai akredituota Lietuvos atstovybe elektroniniu paštu. LR konsulato Kaliningrade el. paštas: [email protected]  Kitu LR atstovybių kontaktai randami: https://urm.lt/default/lt/embasycontacts

- Maloniai prašome nurodyti savo vardą ir pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą, tikslią buvimo vietą.

- Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada su piliečiais susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.

- Taip pat prašome Lietuvos Respublikos piliečių susirasti gyvenamąjį plotą, kuriame galėtų izoliuotis, jei buvimo šalyje būtų įvestas karantinas, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

- Atkreipiame dėmesį, kad grįžus į Lietuvą Jums bus taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija.

DSC04243.JPG

Š.m. kovo 11 d. Kaliningrade Lietuvos generalinis konsulatas kartu su lietuvių bendruomenės nariais, užsienio šalių diplomatais, meno, kultūros, verslo ir pilietinės visuomenės veikėjais  iškilmingai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

Susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos Respublikos generalinė konsulė Kaliningrade Aušra Černevičienė, pabrėžusi, kad istorija liudija stiprią lietuvių tautos valią saugoti ir ginti atkurtą nepriklausomybę.  Šiuo metu Lietuvos svarbiausias tikslas -  tai  šalies gerovės užtikrinimas, kad Lietuvos gyventojai  – įvairių tautybių, konfesijų ir kultūrų žmonės – jaustųsi saugūs, orūs ir laimingi.

„Nepriklausomybės laikotarpiu Lietuva augo ir stiprėjo visose srityse: nuo ekonomikos iki kultūros, nuo saugumo iki pilietinės visuomenės. Tapome dar labiau žinomi pasaulyje mūsų piliečių pasiekimais. Derindami modernumą ir gebėjimą greitai bei lanksčiai reaguoti į kintančias aplinkybes, išliekame patikimi demokratijos, teisės viršenybės ir žmogaus teisių vertybių puoselėtojai. Lietuva yra atvira Pasauliui, esame suinteresuoti plėtoti gerus kaimyninius santykius paremtus tarpusavio pagarba ir vertybėmis“ – minėjo A.Černevičienė.

Šventės dalyvius muzikos garsais džiugino Kaliningrado srities simfoninio orkestro kamerinė grupė, vadovaujama orkestro meno vadovo ir vyriausiojo dirigento, Lietuvos bičiulio, Arkadijaus Feldmano. Kaliningrado simfoninis orkestras renginio dalyvius nudžiugino ypatinga dovana, sugrodamas J.Naujalio kūrinį „Lietuva brangi“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC03844.JPG

Vasario 18 d. Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Kaliningrade su lietuvių bendruomene jaukiame rate paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji.

Lietuvos generalinė konsulė Kaliningrade Aušra Černevičienė pasveikino susirinkusius svečius su valstybės atkūrimo diena ir pažymėjo, kad prieš daugiau nei 100-metį atkurti Lietuvos valstybę reikėjo ypatingos drąsos. Signatarai, patvirtinę istorinį Aktą savo parašais, buvo tikri ne tik dėl savo troškimo gyventi laisvoje šalyje, jie tikėjo, jog šį tikslą tęs visa tauta – tada ir ateityje.

Kreipdamasi į Kaliningrado Lietuvių bendruomenės atstovus Generalinė konsulė pakvietė drauge kurti ir puoselėti valstybę, auginti kartą, kuri nebus abejinga Lietuvos ateičiai. 

Šventės dalyvius lietuviškomis dainomis džiugino Kaliningrado lietuvių bendruomenės jungtinis vyrų ansamblis „Pėnkė vaike“ ir moterų ansamblis „Gabija“. Savo eiles skaitė poetė Rūta Leonova:

Laisvė – vienybės kumštis,

Stiprybė plieno. Praeitis.

Gražus išpuoselėtas paukštis,

Nelūžtanti kilnioji išmintis.

 

DSC03694.JPG

Šis renginys buvo skirtas prieš 75 metus vykusios tragiško „Mirties žygio“ atminimui. 1945 m. sausio pabaigoje apie 7 tūkstančius fašistinės Vokietijos koncentracijos stovyklų kalinių, kurių didžiąją dalį sudarė moterys ir vaikai, spaudžiant viduržiemio šalčiui, buvo pėsti išvaryti iš Karaliaučiaus link Palmininkų (dabartinis Jantarnyj). Sausio 31 d. naktį 3 tūkstančiai pasmerktųjų, kuriems pavyko išgyventi mirties kelyje, buvo suvaryti į ledinę jūrą ir sušaudyti. Žudynės Palmininkuose– tai paskutinis, pats kruviniausias, atėmęs daugiausia žmonių gyvybių Holokausto Rytų Prūsijoje aktas.

Gedulingo minėjimo dalyviai pabrėžė Holokausto aukų atminimo išsaugojimo svarbą, būtinybę ugdyti visuomenės toleranciją ir humanizmą bei nepakantumą bet kokioms rasinės – tautinės neapykantos apraiškoms

Laikinai atliekantis Lietuvos Generalinio konsulo funkcijas Arvydas Miknevičius kartu su kitais gedulingo minėjimo dalyviais padėjo gėles bei uždegė atminties žvakutes Holokausto aukų atminimui.

DSC03627.JPG

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena – skirta atminti 1991 m. sausio 13-osios įvykius ir Lietuvos žmonių ryžtą kovoje dėl nepriklausomybės. Liepsnelės šiandiena plazda Karaliaučiuje Laisvė gynėjams atminti.

Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata