Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti

Sukurta 2020.11.26 / Atnaujinta 2020.11.26 08:44
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti

   Lapkričio 25 dieną Maskvoje (Rusijoje) vyko apskritojo stalo diskusija „1920 m. Taikos sutartis tarp Sovietų Rusijos ir Lietuvos“, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties pasirašymo bei Lietuvos diplomatinės atstovybės įkūrimo Maskvoje šimtmečiui paminėti.

   „Prieš šimtą metų pasirašyta Taikos sutartis yra vienas iš tų įvykių, kurie palieka teigiamų prisiminimų, nepaisant to, kad Lietuvos ir Rusijos istorija turėjo įvairių etapų“, – teigė Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas. Ambasadorius pabrėžė, kad praeitis priimama tokia, kokia buvo – su teigiamais ir neigiamais akcentais.

   Diskusijoje, kuri vyko gyvai ir nuotoliniu būdu, dalyvavo tematikos specialistai ir istorikai iš Rusijos, Lietuvos bei Lenkijos. Diskusijos metu buvo aptartas istorinis kontekstas ir tarptautinė padėtis Taikos sutarties sudarymo metu, derybų eiga, sutarties pasirašymas ir reikšmė, taip pat istorinės atminties apie šį įvykį formavimas.

   Dvišalės Lietuvos ir Rusijos istorikų komisijos sprendimu, renginį organizavo Lietuvos ambasada Rusijoje, Visuotinės istorijos institutas prie Rusijos Mokslų akademijos ir Lietuvos istorijos institutas. Diskusiją moderavo Lietuvos istorijos instituto direktorius, habil. dr. Alvydas Nikžentaitis ir Rusijos mokslų akademijos akademikas, istorijos mokslų daktaras Aleksandras Čubarjanas.

   Visi, pageidaujantys pažiūrėti apskritojo stalo vaizdo įrašą, tai gali padaryti „Youtube“ svetainėje: https://youtu.be/kVYS7L4HGF0

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   {0839B055-10CB-564A-A196-06AAA49A1612}.jpg

   Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta ES reakcija dėl Aleksėjaus Navalno įkalinimo, COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims klausimas, santykiai su naująja JAV administracija, situacija Venesueloje, Honkonge, kitos užsienio politikos aktualijos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus pirmoje šiais metais Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariama ES klimato ir energetikos diplomatija, Aleksejaus Navalno sulaikymas, ES strategija dėl COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims, transatlantiniai santykiai, situacija Honkonge, Venesueloje. ES užsienio reikalų ministrai neformaliai diskutuos dėl ES – Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių bendros užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi aptars Indijos – Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia brutalios jėgos naudojimą ir taikių demonstrantų suėmimus, pažeidžiančius žmogaus teisių ir įstatymo viršenybės principus. 

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Edgaras Rinkevičius ir Urmas Reinsalu laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) vyriausiąjį įgaliotinį užsienio politikai Josepą Borrellį, ragindami stiprinti ES spaudimą, kad būtų paleistas Aleksėjus Navalnas. Ministrai paprašė šį klausimą aptarti sausio 25 dienos ES užsienio reikalų tarybos susitikime ir svarstyti galimybę pritaikyti ribojančias ES priemones.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   IMG_3134.JPG

   Gruodžio 15 dieną Lietuvos konsulato Seinuose (Lenkija) vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Punsko valsčiaus viršaičiu Vytautu Liškausku ir Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininke Jolanta Malinauskaite-Vektoriene pagerbė 1949 metų gruodžio 15 dieną Šlynakiemyje žuvusių Lietuvos partizanų Jurgio Krikščiūno-Rimvydo ir Vytauto Prabulio-Žaibo atminimą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   _MM21594.jpg

   Lapkričio 24 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamuosius raštus Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

   Dvišaliai santykiai »