Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos diasporos politikos įgyvendinimo patirtis pristatyta Estijoje

Sukurta 2018.12.06 / Atnaujinta 2018.12.06 14:32
  Lietuvos diasporos politikos įgyvendinimo patirtis pristatyta Estijoje

  Gruodžio 6 dieną ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas Estijos Parlamento kvietimu dalyvavo  konferencijoje „Globalus estas 2030“, kurioje pristatė „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – programos idėjas ir pasiekimus. Estijos ekspertai  Lietuvos vykdomą programą vertina kaip išskirtinį diasporos politikos įgyvendinimo pavyzdį, iš kurio Estija gali pasimokyti.

  „Lietuvos tikslas yra padėti užsienyje gyvenantiems lietuviams išsaugoti lietuvybę ir aktyviai įsitraukti į modernios ir klestinčios Lietuvos valstybės kūrimą. Lietuvos diaspora istoriškai suvaidino ypatingą vaidmenį tiek kovojant už nepriklausomybės atkūrimą, tiek ir prie jos politinio, ekonominio, socialinio ir kultūrinio augimo, todėl nėra priežasčių svarstyti, ar tai turi būti tęsiama ir stiprinama", – pristatydamas Lietuvos diasporos politiką sakė M. Gudynas.

  Estijos organizuojama konferencija skirta diskusijoms apie Estijos diasporos politikos ateitį, jos metu Estijos politinių partijų atstovai aptaria diasporos programos siekį ir tikslus. 

  Lietuva, vertindama diasporos potencialą ir siekdama efektyviai telkti Lietuvos diasporą ir taip stiprinti valstybę bei garsinti jos vardą, 2012 metais pradėjo  įgyvendinti „Globalios Lietuvos programą“. Programa apjungia 14 valstybinių institucijų veiklą, įtraukia Lietuvos savivaldybes, nevyriausybines organizacijas. Programos įgyvendinimo koordinatore paskirta Užsienio reikalų ministerija.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  WEB BANERIS KARUSELĖ RIGHT-BOTTOM.png

  Siekdama geriau pažinti lietuvių diasporą, sužinoti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie lietuvišką tapatybę, ryšių su Lietuva išlaikymą, grįžimo galimybes, Užsienio reikalų ministerija kasmet vykdo užsienio lietuvių nuomonės apklausą internetu.

  Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
  IMG_20181227_165209_1.jpg

  Gruodžio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo septintuosiuose „Globalios Lietuvos“ apdovanojimuose Nacionalinėje filharmonijoje, skirtuose pagerbti visame pasaulyje Lietuvos labui dirbančius tautiečius.

  Užsienio lietuviai »
  Linkevicius susitinka su Prancuzijos senatoriumi res.jpg

  Lapkričio 30 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Prancūzijos senatoriumi Olivier Cadic, kuris yra vienas iš dvylikos Prancūzijos senatorių, atstovaujančių Prancūzijos žmonėms, gyvenantiems už šalies ribų. O. Cadic yra prancūzų diasporos Jungtinėje Karalystėje atstovas.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata