Artimiausi renginiai
- 2021-01-27 Ministras G. Landsbergis dalyvauja pusryčiuose su Prancūzijos Europos reikalų ministru Clément Beaune
- 2021-01-27 Ministras G. Landsbergis dalyvauja nuotoliniame renginyje apie situaciją Baltarusijoje
- 2021-01-27 Ministras G. Landsbergis susitinka su UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay
- 2021-01-27 Ministras G. Landsbergis lankosi Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie UNESCO
- 2021-01-27 Ministras G. Landsbergis susitinka su EBPO generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria
Lietuva pasisakė Žmogaus teisių tarybos debatuose dėl Ukrainos
Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.
Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas išreiškė Lietuvos paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažįstamas jos sienas ir gilų susirūpinimą dėl nuolatinių rimtų žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupacinės valdžios neteisėtai užimtoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.
Daugybė dokumentais patvirtintų savavališkų sulaikymų, priverstinių dingimų, kankinimų ir netinkamo elgesio su sulaikytaisiais Ukrainos Donecko ir Luhansko regionų dalyse, kurias šiuo metu kontroliuoja Rusijos remiami separatistai, yra visiškai nepriimtini.
„Tik nuolatinis dėmesys žmogaus teisių situacijai ir visiškas ir netrukdomas nepriklausomų tarptautinių stebėtojų, įskaitant VŽTK, prieinamumas Kryme ir separatistų valdomose Donecko bei Luhansko regionų dalyse gali padėti užkirsti kelią tolesniems sunkiems žmogaus teisių pažeidimams“, - pabrėžė ambasadorius.
Žmogaus teisių tarybą sudaro 47 išrinktos Jungtinių Tautų šalys narės. Šios organizacijos pagrindinis veiklos tikslas - skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje stebėtojos statusu.

Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo aukšto lygio neformaliame Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos susitikime žiniasklaidos laisvės Baltarusijoje tema. Ministras paragino Baltarusijos vadovybę gerbti saviraiškos laisvę ir nutraukti neteisėtus žurnalistų sulaikymus bei kitokio pobūdžio žiniasklaidos laisvės suvaržymus.

Sausio 20 ir 22 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės sesijoje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Australijai ir Austrijai žmogaus teisių srityje.

Gruodžio 18 dieną Lietuva dalyvavo interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisių klausimams Ilze Brands Kehris dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

Gruodžio 4 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Atėnuose susitiko su Graikijos ministro pirmininko vyriausiuoju patarėju energetikai, klimato kaitai, aplinkosaugai ir žiedinei ekonomikai George‘u Kremliu. Susitikime aptartas pasirengimas gruodžio 8-11 dienomis Vilniuje vyksiančiam Espo konvencijos šalių susitikimui bei kiti klausimai.

Spalio 22 dieną, pažymėdama Jungtinių Tautų (JT) įkūrimo 75-metį, Užsienio reikalų ministerija surengė virtualią konferenciją „Ateitis, kurios norime ir Jungtinės Tautos, kurių mums reikia. Lietuvos indėlis į daugiašališkumą“, skirtą paskatinti Lietuvos visuomenę, ypač jaunimą, domėtis šios organizacijos veikla ir pastangomis užtikrinti taiką ir saugumą pasaulyje, mažinti socialinę atskirtį, gerinti žmogaus teisių padėtį.

Rugsėjo 30 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios 45-iosios Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisių klausimams Ilze Brands Kehris dėl persekiojimo, kurį patiria asmenys, bendradarbiaujantys su Jungtinėmis Tautomis, jų atstovais ir mechanizmais žmogaus teisių srityje.